تاج گل اروپایی - تاج گل

تاج گل اروپایی

تلفن فروش : 09120360667

تاج گل اروپایی به نوع خاصی از چیدمان گل بر روی پایه گفته میشود که شبیه به حلقه توپی شکل بوده و مجموعه ای از گل و برگ را شامل میشود. این شیوه چیدمان گل به دلیل تلفیق سادگی و زیبایی در کنار هم به شدت برای مراسم های مختلف از قبیل ترحیم و تبریک افتتاحیه و غیره مورد توجه قرار گرفته و تنوع زیادی دارند. گل فروشی تاج گل در ادامه هر آنچه که باید درباره انواع تاج گل اروپایی، قیمت و نحوه سفارش و همچنین تفاوت های آنها با تاج های معمولی بدانید را ارائه خواهد داد.

تاج گل اروپایی چیست؟

با نگاهی به مدل های مختلف چیدمان گل بر روی پایه های چوبی و فلزی متوجه تفاوت هایی در آنها خواهید شد. از جمله مدل هایی که توجه اغلب افراد را به خود جلب کرده ، تاج های دایره ای و حلقه مانند می باشند که گل هایی با شاخه های کوتاه در کنار برگ در آنها استفاده شده است. این شیوه چیدمان گل بیشتر در کشورهای اروپایی انجام شده و حتی به صورت حلقه روی سر افراد به نشانه تبریک و نشان نیز استفاده میشود. به همین دلیل در ایران به آنها اصطلاحا تاج گل اروپایی گفته میشود و سادگی اصل مهم در چیدمان آنها به شمار می رود.  
تاج گل اروپایی - تاج گل

انواع تاج گل اروپایی

تاج گل حلقه را می توان با توجه به فاکتورهای مختلفی دسته بندی کرد. به عنوان مثال با توجه به نحوه قرار گرفتن گل ها روی پایه به گروه های زیر تقسیم میشوند:

تاج گل یک طبقه حلقه ای

این نوع تاج که بیشترین کاربرد را در مراسم های مختلف دارد، روی پایه های فلزی کوتاه قرار گرفته و تنها شامل یک حلقه می باشند. با توجه به ارتفاع کم پایه ها و تعداد گل های استفاده شده بر روی آنها، جا به جایی آنها آسان بوده و از نظر قیمت نیز ارزان تر از نوع دو طبقه خواهد بود.

تاج گل دو طبقه اروپایی

اگر هدف خرید تاج گل حلقه ای بزرگ برای مراسم های خاص و مهم می باشد، بهتر است نوع دو طبقه را انتخاب کنید. پایه های این تاج ها فلزی و مقاوم بوده و دو حلقه روی آنها اجرا میشود. نحوه قرار گرفتن حلقه ها و نوع گل های استفاده شده در آنها متنوع بوده و قیمت های متفاوتی خواهند داشت. علاوه بر یک یا دو طبقه بودن، با توجه به نوع گل هایی که در این تاج ها استفاده میشود نیز می توان آنها را دسته بندی کرد که عبارتند از:

تاج گل حلقه ای ترحیم

یکی از مهم ترین ویژگی های این تاج ها، استفاده از گل های سفید و روشن در کنار روبان مشکی می باشد که نشان دهنده غم و اندوه هستند. از جمله گل های مورد استفاده در این تاج ها می توان به رز سفید، داوودی، میخک و همچنین ارکیده و لیلیوم اشاره کرد.

تاج گل اروپایی تبریک

در مراسم های جشن و خوشحالی که هدف عرض تبریک است، استفاده از گل های رنگارنگ با تنوع بالا می توانند انتخاب ایده آلی باشند. در تاج گل های اروپایی تبریک می توان در یک یا دو طبقه انواع گل های رز، آنتوریوم، ارکیده، لسیانتوس و داوویدی و میخک و غیره را استفاده نمود. در واقع محدودیتی در نوع گل های استفاده شده برای تاج اروپایی نمایشگاه و افتتاحیه و عروسی وجود ندارد و مهم این است که ساقه آنها کوتاه باشد.

تاج گل مدرن اروپایی

در حالت کلی و در مقایسه با تاج گل های سنتی که روی پایه های چوبی یک و دو و سه طبقه اجرا میشوند، تاج های اروپایی مدرن تر هستند. این تاج ها به دلیل سادگی و عدم استفاده از گل هایی با ساقه های بلند و برگ های پهن به تعداد زیاد و چیدمان های آبشاری جلوه بسیار خوبی داشته و مدرن تلقی میشوند. البته لازم به ذکر است که در برخی از نمونه ها می توان ترکیبی از طرح های سنتی و مدرن را در کنار هم بر روی این تاج ها مشاهده نمود. به عنوان مثال، در قسمت پایین طرح های سنتی اجرا و در طبقه بالاتر چیدمان حلقه ای و اروپایی است.
تاج گل اروپایی - تاج گل

تفاوت تاج گل اروپایی و سایر تاج گل ها

با توجه به مواردی که در طول متن نیز به آن اشاره شد، اصلی ترین تفاوت بین تاج حلقه ای و نمونه های معمولی و سنتی، نحوه چیدمان گل ها می باشد. در تاج های معمولی گل های ساقه کوتاه در قسمت مرکزی قرار گرفته و شاخه های بلند در اطراف آنها چیده میشوند. این در حالیست که در تاج های مدرن اروپایی، گل های ساقه کوتاه به صورت حلقه های توخالی در کنار هم قرار میگیرند. از دیگر تفاوت های این دو نوع تاج، اهمیت دادن به سادگی طرح های اجرا شده بر روی تاج های اروپایی می باشد. به همین دلیل در اغلب مواقع گل هایی با رنگ های روشن با تعداد اندکی برگ در اطراف آنها استفاده میشود.

قیمت تاج گل اروپایی

مانند سایر انواع تاج گل ها در نوع اروپایی نیز قیمت ها بر اساس تعداد گل ها، نوع آنها و نحوه چیدمان تعیین می شود. به عنوان مثال، تاج های دو طبقه حلقه ای به دلیل استفاده از گل های بیشتر گران تر از نوع یک طبقه می باشد. علاوه براین، تاج هایی که در آنها به تعداد زیاد رز هلندی، آنتوریوم، ارکیده، لیلیوم و سایر گل های لاکچری استفاده میشود، گران تر از سایر گزینه ها خواهند بود.

خرید تاج گل اروپایی

در خرید این نوع تاج گل لازم است به این مساله توجه داشته باشید که چیدمان باید با نظم بسیار خوبی انجام شده و طرح توپی تو خالی زیبایی داشته باشد. علاوه براین، طراوت و تازگی گل ها تاثیر بسیار زیادی بر جلوه ظاهری و همچنین مدت زمان ماندگاری آنها دارد. به همین دلیل بهتر است گل فروشی هایی را انتخاب کنید که مهارت کافی در این زمینه داشته باشند. گل فروشی تاج گل با سالها سابقه فعالیت، یکی از مراکز شناخته شده در بازار گل محلاتی می باشد که امکان سفارش و خرید اینترنتی تاج گل اروپایی مدرن و لوکس را فراهم نموده است. جهت کسب اطلاعت بیشتر و ثبت سفارش می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

با نگاهی به مدل های مختلف چیدمان گل بر روی پایه های چوبی و فلزی متوجه تفاوت هایی در آنها خواهید شد. از جمله مدل هایی که توجه اغلب افراد را به خود جلب کرده ، تاج های دایره ای و حلقه مانند می باشند که گل هایی با شاخه های کوتاه در کنار برگ در آنها استفاده شده است. این شیوه چیدمان گل بیشتر در کشورهای اروپایی انجام شده و حتی به صورت حلقه روی سر افراد به نشانه تبریک و نشان نیز استفاده میشود.

اصلی ترین تفاوت بین تاج حلقه ای و نمونه های معمولی و سنتی، نحوه چیدمان گل ها می باشد. در تاج های معمولی گل های ساقه کوتاه در قسمت مرکزی قرار گرفته و شاخه های بلند در اطراف آنها چیده میشوند. این در حالیست که در تاج های مدرن اروپایی، گل های ساقه کوتاه به صورت حلقه های توخالی در کنار هم قرار میگیرند.

مانند سایر انواع تاج گل ها در نوع اروپایی نیز قیمت ها بر اساس تعداد گل ها، نوع آنها و نحوه چیدمان تعیین می شود. به عنوان مثال، تاج های دو طبقه حلقه ای به دلیل استفاده از گل های بیشتر گران تر از نوع یک طبقه می باشد. علاوه براین، تاج هایی که در آنها به تعداد زیاد رز هلندی، آنتوریوم، ارکیده، لیلیوم و سایر گل های لاکچری استفاده میشود، گران تر از سایر گزینه ها خواهند بود.